Шерифовиќ се coблeче во кocтим за капење и влезе во базенот – ПОГЛЕДНЕТЕ со кого ужива пејачката, ќе се изненадите!

Пејачката Марија Шерифовиќ замина на одмор со победникот во „Ѕвездите на Гранд“

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Махир Мулалиќ ја снимаше поп ѕвездата Марија Шерифовиќ додека ужива во базенот во костим а капење.

Неговите снимки што ги објави на социјалните мрежи веднаш станаа хит, посебно што пејачката ретко ја гледаме во едно вакво опуштено издание.

Марија ужива на одморот заедно со својот кандидат на кого му беше ментор натпреварот кој ја снимаше додека таа се бањаше.

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Таа е потпрена на ѕидот од базенот, со главата го следи ритамот на музиката и ужива во атмосферата, а кога виде дека Махир ја снима му мавна со рацете.

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

„Шеки на бања по Ѕвездите на Гранд“, напиша Махир под видеото кое веднаш стана голем хит на Инстаграм.

„Се кинам од смеење, каква царица“, „Тоа е вистински ментор, вистински пример за младите луѓе“, „Марија ми го разубави денот“, „Сите ние сме по малку Шеки на Бања“, беа само некои од коментарите на фановите.

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Инаку, од она што може да се види на снимките, со нив е и Гранд ѕвездата Кристиња Тодоровиќ како и победничката од минатата сезона, Џејла Рамовиќ.

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Марија ја чека лето полно со обврски

Иако последната сезона од музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ неодамна заврши, пејачката ја чека турнеја со победникот и остатокот од екипата, па најверојатно затоа и се дружат во последно време.

Фото: Принтскрин

Претходно Марија објави фотографии од Кристиња Тодоровиќ во базенот, а со неа денес беа и Амил Ќуриќ и Џејла Рамовиќ.

Фото: Принтскрин

Тие вечерта одржаа победнички концерт во Грачаница, градот во кој живее победникот Махир Мулалиќ.

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Фото: Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

Фото: Инстаграм/ Махир Мулалиќ

(Visited 8.128 times, 1 visits today)