Шармантната македонска пејачка што настапува со синот ја покажа ИНТИMНAТA тетоважа што ја има на ова скриено место

Таа е една прекрасна, елегантна дама која важи за една од најубавите пејачки во Македонија

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Даниела Темелковска се пофали со нова фотографија, а покрај yбавото тeлo за кое доби ласкави коментари на сите им го привлече вниманието и со нешто друго.

Русокосата Даниела Темелковска важи за една од нај3гoдните фолк пејачки во Македонија, а овој пат вниманието го привлече со својата последна фотографија на која позираше во тесни бели панталони и бело бoди, свртена со грбот, а фановите беа изненадени од она што го видоа.

Имено, Темелковска покажа дека на овој дел има еден детаљ кој досега не сме имале прилика да го видиме.

Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска

Во прашање е интересна тетоважа што ја има на овој скриен дел од тeлoтo, а која овој пат реши да ја покаже.

Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска

Инаку Темелковска се уште важи за вистинска Барбика и за неа годините се само бројка иако иако има син кој тргна по нејзините стапки. Таа пред неколку години настапи заедно со него на „Фолк Фест Валандово“ и ги изненади сите, а во естрадните кругови важи крајно пријатна и колегијална дама со која секој би сакал да соработува.

Даниела има тетоважа и на раката

Но ако ги погледнете нејзините фотографии ќе помислите дека станува збор за некоја дваесет годишна девојка, а не за мајка која веќе има голем син со кого настапува.

Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска

Темелковска како пејачка е препознатлива по спотовите за песните „Рум, дум, дум“ и „Нема правила“, како и по креациите што ги носи кога настапува, а се потписот на нејзината сестра Емилија Лотзе која е моден креатор. Емилија по две децении поминати во странство реши да се врати во Македонија, а можевме да ја видиме и во спотот на Темелковска за песната „Не се надевај“ кој беше снимен во Охрид.

Рецетот за нејзината убавина

Познатата фолк пејачка слободното време што го имаше во изобилство во изминатиот период го искористи за да се посвети на самата себеси, па во една пригода изјави:

„Оваа подолга пауза мене добри ми дојде да се одморам, да уживам во природата и во возење велосипед што за мене, покрај пливањето, е најздрава спортска дисциплина“ изјави таа неодамна за македонскиот портал Вечер Прес.

Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска

Интересно е и тоа што и нејзиниот син, Даниел Блажевски, тргна по нејзини стапки и стана познат фолк пејач. Тој е горд на својата модерна мајка која секогаш имала потполно разбирање за него, а кога настапуваат заедно, најмногу сакаат да пеат македонска народна музика.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Тие имаат и заедничка песна, а како пее и што има да каже младото момче може да погледнете од емисијата „Екстра Ексклузив“ на Канал 5 телевизија. Во продолжение погледнете и уште неколку фотки од неговата мајка за која можеме слободно да речеме дека е поим за убавина.

Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска
Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска
Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска
Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска
Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска
Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска
Фото: Фејсбук/ Даниела Темелковска
(Visited 5.368 times, 222 visits today)