Цитати на Моника Белучи кои ќе ја инспирираат секоја жена

Италијанска филмска sвезда и една од најсексапилните жени на планетата, Моника Белучи ги инспирира модните креатори и филмски режисери, со нејзината убавина и шарм.

Еве неколку цитати на Моника Белучи кои ќе ве инспирираат:

За рамнотежата.”Не знам дали балансот што го постигнав е идеален. Јас не работам постојано. Затоа не брзав со раѓањето на деца додека не бев подготвен за тоа. Се обидувам да го организирам своето време според моите потреби. Не сакам работата да биде приоритетна затоа што моите деца ми се поважни “.

За храна.”Знам дека не можам да јадам брашно, не можам да јадам леб и тестенини. Но, што да правам? Мразам забрани. Понекогаш е потребно парче задоволство, зарем не? Тоа е штетно секако. Најмногу ја сакам италијанската храна. Дури и ќерка ми го прави истото. Нејзината омилена храна е тестенините и пармезан “.

За убавината.”Што значи да се биде убав? Не станува збор за биологија … женственоста е одраз на вашиот живот и искуство”.

За разводот со Касел .”Имаме многу различни светови. Јас имам мои пријатели. Тој има свои. Јас имам свои хоби. Тој има свои. Само понекогаш го напуштавме друштвото и поминуваме време заедно. Мислев дека овој модел на врска е идеален. Но, скоро во секој брак доаѓа пресврт кога има два начина да се развие врска – или да се разведе или да се има брак. За жал, го избравме првиот, полесниотначин “.

Околу години .Јас сум многу посреќна сега отколку што бев сега. Со дваесет, се обидов да разберам кој сакав да бидам, страдајќи од несигурност. Сега знам точно што ми треба и без она што не можам да се живее ”

За завист.„Не ги мрази луѓето што се завидливи, затоа што тие признаваат дека ти си подобар“.

(Visited 138 times, 1 visits today)