CelebrityСтил

Цеца со еден детаљ им ја распали фантазијата на мажите: Носи ли нешто под сакото?

Пејачката „заблеска“ во бело од глава до пети...

Цеца во бели панталони и оверзајз бело сако – комбинација со која пејачката никого не остави рамнодушен.

Една од најпознатите естрадни фолк-ѕвезди во регионот, Светлана Цеца Ражнатовиќ, имаше спектакуларен настап.

Таа во склоп на својата турнеја одржа концерт во италијанскиот град Басано дел Грапа и направи атмосфера за паметење.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Таа на сцената се појави видно расположена, а публиката уживаше во нејзината музика, но и во тоа како изгледаше.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Имено, познатата пејачка за својот настап избра бели панталони и бело оверсајз сако под кое носеше само градник.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Таа целото издание го зачини со огрлица од бели бисери со кои дополнително го истакна овој дел од нејзиното тело.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Нејзината комбинација која и овој пат беше микс од елеганција и доза провокација предизвика бура од реакции на социјалните мрежи, па доколку ви е потребна инспирација за нешто отмено, минималистичко и мошне провокативно во исто време, не заборавајте дека овој трик може да биде вистински избор и за вас.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Многу познати дами веќе неколку сезони фураат „машки“ сакоа под кои не носат ништо освен градник, а Цеца го обожава овој тренд.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Познатата пејачка во белите панталони со рамни, широки ногавици и „предимензионираното“ белото сако изгледа како тукушто да се симнала од модните писти, посебно за оние што беа во првите редови на концертот и без здив го гледаа нејзиниот настап.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Во продолжение погледнете уште едно слично издание на Цеца, кое таа го носеше пред извесно време, кога многумина се прашуваа дали пејачката воопшто носи нешто под сакото или не?!

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Маркетинг

Поврзано

Back to top button