Цеца славеше роденден, а нејзината ќерка му пееше на Богдан – наследничката изгледаше како божица на прославата!

Цеца својот роденден го прослави во вилата на Дедиње

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Нејзината наследничка Анастасија Ражнатовиќ објави неколку фотографии и видеа уште додека се подготвуваше за прославата на својата мајка.

Цеца својот 48 роденден реши да го прослави во вилата на Дедиње каде дочека бројни познати личности од естрадата.

Нејзината ќерка беше подготвена за лудата журка, а како се дотера за забавата покажа на својот Инстаграм профил.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Откако го посети фризерот и шминкерот, Анастасија се снимаше и со својот изглед ги воодушеви сите.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Наследничката на Цеца за оваа пригода направи локни, па многумина коментираа дека изгледа „диво“ и неодоливо.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Таа претходно на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија со својата мајка под која напиша:

„Среќен роденден на мојата мајка, најдобриот пријател, најголемата поддршка и личноста која што најмногу ја сакам на светот“.

„Секогаш да си ми здрава и среќна, а сето останато ќе дојде! Те сакам“, напиша Анастасија под фотографијата.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Младата пејачка меѓу првите и го честиташе роденденот на својата мајка, а на прославата носеше црн фустан.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Таа објави и едно видео од роденденот, каде се гледа и момчето на нејзината мајка, на кого му посвети песна. Таа му запеа песна од поко-јниот Синан Сакиќ, па ги снимаше Цеца и Богдан и го означи во објавата.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Анастасија притоа ја покажа и атмосферата, а како изгледаше овој момент погледнете во продолжение.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Ако земеме во предвид дека минатата година Цеца го прослави роденденот во карантин со синот Вељко, таа поприлично и се израдува на прославата, па од раните утрински часови работеше на декорација на домот, но и средување на самата себеси. Таа овој пат избра зелен фустан кој совршено ги истакна нејзините об-лини, додека косата ја носеше врзана, во високо коњско опавче.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Таа гостите ги дочека спремно, елегантно и насмеано, а како изгледаше погледнете во продолжение.

„Анастасија ми честиташе прва. Најдраг гостин ми е Жељко, тој е вон конкуренција. Пресреќна сум што целото мое семејство е присутно, како и луѓето што ги сакам, затоа и ги правиме овие работи. Кога човекот е задоволен, годините се само бројка, важно како се чувствувате и како живеете“, призна Цеца и додаде дека не сака да зборува за подарокот од момчето. Сепак, тоа е нејзина интима и изненадувањето што го доби од него сакаше да го задржи само за себе.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
(Visited 1.215 times, 1 visits today)