Реклама
Новости

Цеца скршена од болка, изгуби блиска личност – нејзините зборови кинат душа, пејачката во голема тага

„Времето нема да ја пополни празнината, само ќе мора да научиме да живееме со неа“

Реклама

Пејачката скршена од болка

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ се огласи на социјалните мрежи, но причината за тоа беше тажна.

Имено, таа преку Инстаграм се збогуваше од познатиот доктор и нејзин голем пријател, објавувајќи негова фотографија.

Маркетинг

„Си замина на некое поубаво место, но ќе ни недостигаш вечно“, напиша пејачката , па го додаде и следново:

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

„Времето нема да ја пополни празнината, само ќе мора да научиме да живееме со неа“, напиша Цеца.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Цеца со оваа објава ја пушти и својата нова песна „За крај“ која што ја испеа за филмот „Недела“ посветен на Џеј Рамадановски.

На социјалните мрежи се огласи и пријателката и кумата на Цеца, Вики Миљковиќ, која го напиша следново:

„Драг наш Александар, замина на подобро место, но ќе недостигаш засекогаш. Сега ти е полесно и конечно дојде време да одмориш“, напиша Миљковиќ покрај црно-белата фотографија од докторот.

Фото: Фејсбук/ Александар Ѓоковиќ

Кој беше докторот Александар Ѓоковиќ?

Александар Ѓоковиќ почина на 53 годишна возраст, а беше началник и основач на хируршкото одделение во Белград.

Фото: Фејсбук/ Александар Ѓоковиќ

Тој ќе биде запаметен не само како добар хирург, туку и познат како верен пријател со многу познати личности.

Тој им има помогнато на многумина, а во јавноста посебно привлече внимание операцијата на Крстиња Матановиќ која благодарение на него ослабна преку 88 килограми и потполно се промени.

Крстиња го отстрани вишокот кожа која што остана да виси по операцијата на желудникот со која ослабна 88 килограми. Операциите на Ѓоковиќ не само што спасуваа, туку и трансформираа многу животи, истовремено на пациентите пружајќи им нова, подобра перспектива и многу поголема самодоверба.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button