Реклама
CelebrityTV

ЦЕЦА растури на концертот во КУМАНОВО – Вечерта ја отвори со зборови за Мики Секуловски (ВИДЕО)

Македонија тресеше синоќа, а епицентарот беше Куманово спа.

Реклама

Големата српска дива, пејачката Цеца Ражнатовиќ ден по сопствениот роденден, 14 јуни имаше концерт во Куманово. Цеца со полни 51 година изгледа како да има 31!

Македонија тресеше синоќа, а епицентарот беше Куманово спа.

Сите со нетрпение очекуваа да се појави на сцената прекрасната Цеца. Пејачката ја отвори вечерта со стари хитови прво ја отпеа песната „Знам“.

Маркетинг

„Добро вече Македонијо, моја волјена Македонијо!“ (Добро вечер Македонијо, моја сакана Македонијо! – кажа Цеца,

Публиката ја поздрави срдечно и не издржа, а да не ја спомне неправдата што нашиот претставник на Ѕвездите на Гранд, Мики Секуловски,  не заврши прв.

Маркетинг

Се надевам дека сте горди на вашиот Мики Секуловски. Морам да кажам дека тој заслужи да победи заедно со Шејла, но тоа е што е. Уште еднаш се докажа дека во Македонија, овде, има таленти – рече Цеца.

Погледнете дел од атмосферата.

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button