Цеца Ражнатовиќ изгледа како милион долари и во облека и без неа – ПОГЛЕДНЕТЕ го ова опасно издание од времето на Југославија

Еве зошто мажите и денес ја обожаваат оваа жена

Една од најголемите ѕвезди во регионот, Светлана Цеца Ражнатовиќ, од самиот почеток на својата кариера важи за жена за која многу мажи сонуваат, а фотографијата што неодамна исплови покажува зошто е тоа така. Кога прв пат се појави на сцената сите фотографи ја бркаа, па едно време беше постојано на насловните страни, и тоа во поприлично провокативни изданија, што можеме да видиме и од следната насловна од времето на поранешна Југославија.

Таа една од овие бројни фотографии самата ги има објавено на социјалните мрежи и ги воодушеви своите фанови.

Цеца тогаш позираше во црн костим за капење, а покрај фотографијата тогаш објави и една интересна порака.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

„Еј години млади, еј години луди“, напиша Цеца.

Инаку, Цеца и денес важи за една од најпосакуваните жени на овие простори, но и модна икона и идол на многу жени.

Таа најчесто носи отмени дамски комбинации, а во едно такво издание се појави неодамна пред судот во Белград.

Фото: Принтскрин/ Ало.рс

Таа тогаш се прошета во опушено издание, а неколку скапи детали од комбинацијата не поминаа незабележани.

Имено, таа фураше чанта од Луј Витон од 1710 евра, а најскап детаљ е капутот за кој платила 3500 евра.

На ногата носеше чизми од Баленсијага од 800 евра, а целото издание го заокружи со џемпер Минлкер од 800 евра.

Фото: Принтскрин/ Ало.рс

Во продолжение погледнете уште неколку изданија од почетоците на кариерата на Цеца.

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
(Visited 367 times, 1 visits today)