Цеца посакувала само една работа во животот, но Аркан не и ја дозволил – ѕвездата раскажа интимни детали со Аркан

Интересни работи за кои Цеца до сега не ги кажала.

Верувале или не, Цеца откако станала мајка сакала да престане со пеењето, но таа фикс идеја од главата и ја извадил нејзиниот сопруг Жељко Ражњатовиќ – Аркан.

– Се додека беше жив многу ми влијаееше на мојата кариера, на спотови, на тоа што да облечам. Инсистираше да се облекувам сексипилно, некогаш дури и се противев. Ти си млада и сцената трпи се, мораш да бидеш слободна на сцена, нормално јас го слушав бидејќи бев млада, вели Цеца Ражњатовиќ во една емисија и открива дека нејзиниот сопруг ја гледал како принцеза.

– Имав таква идеја да претанам со пеењето. Имав 20 години, тоа беше после Кукавица, и му кажав дека сакам да ја оставам својата кариера и да бидам сопруга, мајка, а тој ме погледна и ми рече: Вистина? Ти навистина цврсто стоиш до одлуката? И и рече: Те молам, собери се, се присети Цеца.

Како се запознале Цеца и Аркан – ова е целата вистина

Цеца Ражнатовиќ, пред тоа Величковиќ и Жељко Ражнатовиќ- Аркан се запознале во ресторан во 1993 година. Меѓутоа, кога се вериле и планирале свадба, таа отишла кај родителите и им ја кажала одлуката. Многумина не знаат каде Цеца за прв пат го видела Жељко.

– Бев во Германија и на бензинската пумпа и купив списание и  го видов човекот на мојот живот. Видов нтервју со Жељко Ражнатовиќ. Не разбрав што пишува, јас само погледнав во неговата фотографија затоа што навистина ми се допадна. Човекот беше многу мажествен и најзгоден што некогаш сум го видела во животот. Мислев: „Тој е тој Аркан!“ Единствената работа за која размислував беше како посакував да сум жена на таков човек “, рече Цеца во една прилика. Судниот момент помеѓу Цеца и Аркан се случи на 2 ноември 1993 година во хотелот Интерконтинетал. Цеца беше жената што Ражнатовиќ се  заљуби на прв поглед.

-Тогаш добив повик од менаџерот Бане Стојановиќ заедно да одиме со Џеј и Оливер Мандиќ до Ердут. За време на смотрата седевме и чекавме да започне . Јас го снимив на сто метри.

-Какво маче! Кој е овој човек? Брука  како изгледа!” Човекот едноставно не се шегуваше па затоа и бев изненадена.

-Дали сте нормални? Тоа е командант“ Бев трауматизирана, исплашена. “, рече Цеца.

-Го викав Буцко, тој ме нарекуваше Цецко. Тој ми даде сигурност каква што сакаат жените.  Јас прва го бакнав! Аркан е строг, но само во војската. Тој е сосема различен човек во неговиот приватен живот, тој е многу добар “, рече Цеца, која на почетокот криеше од родителите со кого е во врска.

-Им кажав дека ќе се омажам за Жељко. Мајка ми ми рече:„ Шашиќ? Прекрасно. Тој е одличен човек. Татко ми во тоа не се мешаше. Само ме погледна и ми рече: “А Шашиќ?” А јас му реков : “Каков Шашиќ, јас се мажам за Жељко Ражнатович Аркан. За малку ќе паднеа кога им соопштив.

Можеби слушнале нешто порано, но се надеваа дека ќе ми помине. Тогаш татко ми стана сериозен: Ако го направите ова, ќе се откажам од тебе! Знаев дека само сакаше да ме исплаши. „убијте се ситем јас ќе се омажам за него затоа што го обожавам“, им реков. И, кога Жељко првпат дојде кај нас, се одеше како подмачкано, изјави во една прилика најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражњатовиќ.

 

(Visited 1.171 times, 1 visits today)