Реклама
Новости

Цеца покажа како го средила раскошниот дом – ќе се изненадите, вакво нешто нема ни во филмовите

Семејството го прослави првиот роденден на Крстан

Реклама

Беше весело во познатото семејство

Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана го прославија првиот роденден на нивниот син Крстан.

И по тој повод цело семејство се собра во раскошната вила на мајката на Вељко, Цеца Ражнатовиќ, и го прославија овој посебен ден.

Маркетинг

И токму од тие причини нивниот дом беше специјално уреден, а на социјалните мрежи исплива фотографија од која можеме да видиме како изгледаше сето тоа. Просторијата беше украсена со многу балони во сина, бела и златна боја, а и целиот простор беше уреден во истите нијанси со плус неколку плишани мечиња.

Маркетинг
Инстаграм

Фотографијата веднаш предизвика воодушевување кај фановите на Цеца која истата ја сподели на својот Инстаграм.

Инстаграм

Анастасија и нејзиниот сопруг Немања Гудељ не можеа да дојдат на прославата заради обврски што ги имаа во Мајами.

Потсетуваме, Богдана и Вељко Ражнатовиќ својот прв син го добија во јуни 2020 година и на детето му го дадоа името Жељко, по таткото на Вељко, Жељко Ражнатовиќ.

Инстаграм

Претходната година Цеца повторно се оствари во улога на баба кога малиот Жељко си го доби братчето Крстан, а Богдана повторно е бремена и наскоро ќе го роди и третиот син кој е го добие името Илијан.

Инстаграм

На прославата во куќата на Цеца беше и кумот на Вељко, Владан Бабиќ, кој на фотографијата го држи во рацете славеникот.

Инстаграм

„Драг мој Крстан, среќен ти прв роденден“, напиша гордата баба Цеца и сподели фотка од внукот со неколку срциња.

Инстаграм

Инстаграм

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button