Цеца и Рада денес гордо ги покажуваат забите, а некогаш ги криеле – ПОГЛЕДНЕТЕ како изгледале пред да стават порцелан!

Можеби интервенцијата не е голема, но може да направи голема разлика што се гледа и од фотографиите.

Цеца Ражнатовиќ, Лепа Брена и Јелена Карлеуша се само едни од познатите ѕвезди кои имаат порцелански заби.

Брена повеќе пати се има почестено со нови порцелански заби, но интересно за неа е тоа што таа има почестено и неколку нејзини колешки да си ја разубават насмевката.

Од нејзините фотографии можеме да видиме дека на почетокот од кариерата имала крупни заби, но не биле еднакви, ниту рамни и толку убави како сега.

Брена како невеста

Брена последен пат во 2017 стави нови заби, а како што кажавме интересно е што неколку Гранд ѕвезди ги има почестено со насмевка како нејзината.

Фото: Принтскрин

Имено, своевремено се зборуваше дека Брена решила да и помогне на пејачкata Рада Манојловиќ, додека се натпреварувала во Ѕвездите на Гранд.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Наводно токму таа и ги платила забите.

Фото: Принтскрин

Таа сега со својата насмевка ја освојува публиката и важи за една од најубавите пејачки во регионот.

Фото: Принтскрин

„Единствената работа што ја имам направено се забите. На тоа ми го сврте вниманието Снежана Ѓуришиќ. Јас не сакав да ги средувам забите се додека не ги погледнав снимките и не видов дека на телевизија не изгледам убаво. Посакав да имам насмевка како Анџелина Џоли. Сето останато што ми зборуваа дека не е убаво, погледнав на снимките, и тоа не ми пречи“, изјави Рада пред неколку години.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Погледнете ги и останатите ѕвезди како изгледале пред и по своите порцелански насмевки.

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Цеца Ражнатовиќ некогаш и сега

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Милица Тодоровиќ

Фото: Принтскрин

Милица важи за една од најпознатите пејачки во регионот. Таа го следи трендовите, а новинарите го следат секој нејзин чекор. Но ретко кој знае како изгледала пејачката пред 10 години кога експериментирала со стилот и ја снимаше првата рап песна која не постигна голем успех.

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Таа е позната како некој што не се согласува со естетските корекции, а единственото нешто што го има променето се забите.

Александра Пријовиќ

Фото: Принтскрин

Пријовиќ за многу кратко време доживеа голема трансформација на стилот, а кога пред неколку години се појави во Ѕвездите на Гранд изгледаше многу поразлично од сега.

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Јелена Карлеуша

Фото: Принтскрин

Во продолжение погледнете и како изгледала Карлеуша на почетокот од кариерата и сега…

Фото: Принтскрин

Последната фотографија е хит…

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин
(Visited 2.917 times, 1 visits today)