Цеца во Тител пристигна со момчето, еве што им донесе на Родиќ за ЃУРЃОВДЕН – куќата грмеше од трубачи и песни до зори!

Познатата пејачка меѓу последните стигна во родното место на снаата Богдана и нејзиното семејство.

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ меѓу последните стигна во Тител, во семејниот дом на Богдана Родиќ, каде до раните утрински часови се славеше Ѓурѓовден.

Цеца на прославата дојде со својот партнер Богдан Срејвиќ во бел џип кој е во сопственост на фолк ѕвездата.

Ражнатовиќ ги испочитува обичаите и на сватовите, Богдана и Даниела, и им донесе подароци, но и огромен букет цвеќе.

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Пејачката блескаше во црно издание, со широки панталони и блуза, а косата ја носеше во високо врзано опавче.

Цеца и Богдан беа видно расположени, а на прославата пристигнаа токму во моментот кога атмосферата беше најлуда.

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Меѓу присутните беа и Бојана Родиќ и Мирко Шијан, потоа мајката и сестрата на Мирко, пејачката Гоца Божиновска и Зорана Шијан, како и другарките на сестрите Родиќ, меѓу кои е и пејачката Лена Чолак.

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Бојана носеше елегантна кошула, додека Мирко беше во фармерки и во обична бела маичка.

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Идната мама блескаше, додека нејзиниот партнер беше во нешто поопуштено издание.

Гоца Божиновска носеше црн костум со кој го истакна своето витко тело и покажа зошто веќе со години важи за една од најзгодните пејачки во зрели години. Имаше и преубава фризура и сите коментираа дека изгледа одлично.

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Да потсетиме, пред куќата на Родиќ уште преку ден се слушнаа трубачи, иако вистинската прослава требаше да започне во вечерните часови.

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Куќата на Родиќ во Тител е реновирана, а во дворот има и голем базен кој Цеца им го подари на синот и снаата.

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Како изгледаа познатите на прославата, погледнете од фотографиите во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Принтскрин
(Visited 1.687 times, 1 visits today)