Реклама
Наши ѕвезди

Целосно природна – Весна Бејби покажа како изгледа без ниту грам шминка во шестата деценија

Македонската актерка покажа каква кожа и тен има во шестата деценија од животот.

Реклама

Весна Бејби позираше без ниту грам шминка.

Весна Перушевска, меѓу луѓето позната како под прекрарот Весна Бејби својата атерска кариера ја започнала кога имала само 14 години.

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

Со својата витка става, спцифичната боја на гласот и русата коса, Весна беше една од најзгодните актерки кај нас и неверојатно многу потсетуваше на Мерлин Монро.

Маркетинг

Отсекогаш важела за жена која максимално се грижи за својот физички изглед и обожава да се негува.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

Резултатите од континуираната нега кај на се видливи и сега на 53-годишна возраст може да се пофали со младешки изглед.

Како актерка умее да направи беспрекорни трансформации, но во приватниот живот не сака многу експерименти.

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

Русата коса ѝ е заштитен знак уште од младоста.

Го негува спортскиот и опуштен стил на облекување, а бидејќи ужива во својата кожа нема проблем ниту да покаже како изгледа без грам шминка.

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

На своите социјални мрежи таа честопати споделила фоографии на кои позира во целосно природно издание.

Овој пат покажа како изгледа тазе истуширана, без шминка, за која вели дека се труди додека е дома и пред спиење задолжително да ја отстрани од лицето.

И во шестата деценија може да се пофали со негувана кожа:

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

ФОТО: Инстаграм / Весна Петрушевска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button