Целиот Балкан зборува за Македонката која со својот изглед и глас ги шармираше сите во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“

Првата емисија од „Ѕвездите на Гранд“ ги воодушеви гледачите на популарното шоу.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Многумина беа нестрпливи да видат како фолк-пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе се снајде во новата улога, но и да ги запознаат новите кандидати.

Новина во шоуто е и тоа што Саша Поповиќ одлучи во првите четири кругови да се натпреваруваат само оние кандидати што досега ниту еднаш не се претставиле во овој телевизиски формат.

Па така една од новите натпреварувачки беше и Андријана Ани Петрушовска од Скопје кога со својот изглед, но и вокални способности ги воодушеви сите. По нејзиниот настап Цеца беше воодушевена од неа, но и Ѓорѓе Давид кој ќе и биде ментор и ќе ја подготвува за наредните кругови.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Македонката што во првата епизода ги освои сите има 21 година и студира соло пеење на музичка академија.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Таа покрај своите вокални способности може да се пофали и со убавото лице, но и со нејзиното занecно тeлo.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Тоа впрочем можеме да го видиме и на нејзиниот профил на социјалните мрежи каде секојдневно ги воодушевува своите бројни фанови.

Андријана и во шоуто никого не остави рамнодушен.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Таа на сцената се појави во пpoвокативно издание, а во пред план беа нејзините убави нозе и pacкошно дe-кoлте.

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Познато е дека изгледот е една од пресудните ставки во шоубизнисот, а оваа девојка дефинитивно има што да покаже.

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Пејачката очигледно знае и како да се престави во најдобро светло, па веќе голем број медиуми во регионот пишуваат за неа.

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Како таа изгледаше на грандиозната сцена, но и во својот приватен живот, погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Фото: Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Извор: Пулсонлајн.рс, Гламур

(Visited 3.743 times, 1 visits today)