Цела Турција се крена на нозе поради Сулејман – причината сkандалозна

Сулејман Величенствениот ги разочара Турците!

Фото: Инстаграм/ Халит Ергенич

Славниот турски актер Халит Ергенич (50) се уште на домашната сцена е познат по улогата Сулејман Величенствениот.

Во Турција му се следи секој негов чекор, а неодамна со еден потег привлече голем бес во јавноста.

Имено, Халит јавно искажа поддршшка на неговиот колега Озан Гувен кој го паметиме по улогата Рустем паша во серијата Сулејман Величенствениот.

Фото: Инстаграм/ Озан Гувен

Озан е обвинет како ја претепал својата девојка Дениз Булутсуз, а турските медиуми пишуваа дека целата таа драма траела еден час.

Напднатата девојка на Инстаграм објавила дека нема да се откаже од тужбата и ќе си ја бара правдата.

Според наодите кај Дениз ималo модрици на окото, на колениците, рацете, нозете, и расекотини. Нападот се случил на 12.јуни.

Парот претходно бил на вечера, па подоцна настанал целиот тој хаос.

Фото: Инстаграм/ Халит Ергенич

Откако Халит јавно му искажа поддрка и му порача да издржи во овие тешки времиња и да биде храбар, јавноста му замери бидејќи одлучил да го штити насилникот. Иако Халит сакал да се оправда но џабе бидејќи веднаш го присетиле дека и тој има некоа вакво слично минато.

Поранешната сопруга на Халит, Гизем Сојсалди исто така го има обвинето за психичко малтретирање и поради тоа таа го изгубила бебето кое го чекале.

Фото: Инстаграм/ Халит Ергенич

Халит денес е среќен со неговата втора сопруга Бергуз Корел која ние ја паметиме по улогата на Шехерезада, љубов која се случи пред екраните додека ја снимаа најпопуларната серија „Илјада и една ноќ“. Толку емотивно и силно ги доловија ликовите што целиот Балкан беше воодушевен, и веднаш станаа омилен лик кај публиката.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

 

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

 

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Погледнете  како познатата Шехерезада прави неверојатни трансформации, мораме да признаеме дека изгледа преубаво.

 

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

 

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел
(Visited 4.320 times, 1 visits today)