Реклама
Новости

Цела естрада во шок по смртта на малото девојче – ова се најтажните пораки од кои ќе ви се насолзат очите

Горчина и солзи, срце да ти застане

Реклама

Страшна вест што го потресе регионот

Откако во медиумите се појави веста дека полицијата уапсила две лица кои се осомничени дека ја убиле Данка Илиќ (2) од Бор, на социјалните мрежи се огласија бројни познати личности од регионот.

Една од нив е и Драгана Мирковиќ која својата тажна реакција ја сподели на својот профил на Инстаграм.

Маркетинг

Пејачката искажа голема заинтересираност за целиот случај, па на нејзин трошок беше ангажиран и приватен адвокат во Австрија кој се обидуваше да дознае што се случува со девојчето додека сите се уште се надеваа дека целиот случај ќе добие среќен крај.

Маркетинг
Социјални мрежи

Но за жал се случи најстрашното…

Имено, полицијата уапси две лица кои се обвинети дека девојчето го прегазиле, а потоа и го фрлиле на депонија.

Социјални мрежи

По оваа трагична вест се огласија бројни познати личности од естрадата, а меѓу првите Драгана Мирковиќ која објави фотографија од девојчето со неколку емотикони со кои ја искажа својата голема болка.

Покрај Драгана со тажна објава се огласи и нејзината колешка Милица Павловиќ која го напиша следново:

„Драга Данка почивај во мир со ангелите. Монструми чекорат по земјата“, напиша Милица на својот Инстаграм.

Социјални мрежи

Тажната вест длабоко ја погоди и Тамара Милутиновиќ која минатата година се ствари во улога на мајка, но и Надица Адемов која исто така беше погодена од страшната вест што го потресе регионот.

Социјални мрежи

Погледнете ги и останатите објави на познатите за Данка од кои ќе ви се насолзат очите…

Социјални мрежи

Социјални мрежи

Социјални мрежи

Социјални мрежи

Социјални мрежи

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button