Хрватската Шакира позираше во најубавото летно издание – погледнете, и кога е закопчана до грло изгледа НЕОДОЛИВО!

Млада дама со неодолив моден израз

Изабела Ковачиќ која неодамна од светските медиуми беше наречена „хрватската Шакира“ се почесто е во фокусот на јавноста.

ADVERTISEMENT

Оваа млада дама е сопруга на славниот фудбалер на Челзи, Матеја Ковачиќ која полека но сигурно го добива своето место во светото на шоубизнисот. За неа се пишува како за икона на стилот, а доволно е само да го ѕирнете нејзиниот Инстаграм и веднаш ќе сфатите дека покрај тоа што е убава таа е и вистинска модна инспирација.

Изабела неодамна позираше во преубаво летно издание, разиграно и преполно со бои, во кое навистина изгледаше шик и неодоливо, но со кое по кој знае кој пат демонстрираше дека ретко која дама може да и биде конкуренција кога се модниот стил и сексапил во прашање.

Таа „фураше“ „кроп-топ“ со паф ракави и здолниште со ист цветен дезен, а и останатите модни детали беа паметно избрани – златната впечатлива огрлица и „ретро“ очилата за сонце со минијатурни рамки совршено се вклопија во целото ова неодоливо модно издание.

Facebook Comments
(Visited 39 times, 1 visits today)
Loading...