Исплови фотографија од атрактивната Хелена Роза стара 25 години – ПОГЛЕДНЕТЕ како изгледаше на врвот од својата кариера

Малкумина се сеќаваат на Хелена во вакво издание

Фото: Инстаграм/ Хелена Роза

Хелена Роза додека живееше во Македонија важеше за една од најпопуларните дами на јавната сцена.

Шармантната Хелена беше познато телевизиско лице и модел, а нејзините провокативни едиторијали направени пред дваесет и повеќе години се уште се вртат во етерот.

Како млада сакаше да експериментира со изгледот и важеше за девојка која пленеше каде и да се појавеше.

Фото: Инстаграм/ Хелена Роза

Впроем тоа можеме да го видиме и од фотографијата што Хелена ја сподели деновиве на Фејсбук.

Фото: Инстаграм/ Хелена Роза

Во прашање е фотка направена за весникот Екран на која Хелена позира во ултра кусо фустанче, качена на мотор, со руса коса во стилот на Мерилин Монро.

Фото: Инстаграм/ Хелена Роза

Денес малкумина би ја препознале на оваа фотографија, иако таа и на своите нови фотографии зрачи со истата онаа енергија како и во најдобрите времиња од сојата кариера.

Фото: Инстаграм/ Хелена Роза

Хелена во еден момент одлучи да се повлече од јавната сцена и заедно со својот сопруг Игор, кој е поранешен фудбалер, решија да заминат во Нов Зеланд. Со нив е и нејзината ќерка Кјара, а пред три години го добија и синот Тиан.

Фото: Инстаграм/ Хелена Роза

Таа денес е најсреќна кога слободното време го минува со своето семејство, а како што вели самата во едно нејзино интервју за порталот на новинарката Јорданка Ивановска Јоци, најмногу ужива кога готви и е пожртвувана мајка.

Погледнете како таа изгледала во младоста, но и како изгледа денес, во своите најубави години.

Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
Фото: Инстаграм/ Хелена Роза
(Visited 203 times, 1 visits today)