Фустани во кои би сакале да ги видиме Македонките оваа есен

Не можат да измислат толку голем плакар кој би можел да ги собере сите фустани што ги сакаме, нели?

Но доколку не можеме да ги имаме сите модели, можеме да се задоволиме и со тоа што ќе си ги купиме омилените, или барем еден од оние што се наоѓа на нашиот список на желби. А како изгледа оваа листа, ќе видите во продолжение, каде ги избравме најдобрите модели за оваа сезона.

ADVERTISEMENT

Меѓу нив ќе најдете практични фустани што можете да ги носите на работа, а доколку истите ги комбинирате со високи потпетици и малку шминка, можете да ги искористите како адут и за вашите вечерни или свечени пригоди. Но покрај „ваквите“ практични модели, во галеријата што следува ќе најдете и фустани кои се наменети исклучиво за вечерните часови, но и неколку дизајнерски модели на кои едноставно не можевме да им одолееме.

Па, погледнете и изберете ги вашите омилени модели.

Benetton

Bershka

C&A

Dorothy Perkins

H&M

Mango

Massimo Dutti

Monsoon

Reserved

Springfield

Stradivarius

Topshop

Zara

LES RÊVERIES

Prada

STELLA MCCARTNEY+ NET SUSTAIN

STELLA MCCARTNEY

GANNI

ASHISH
Facebook Comments
(Visited 368 times, 1 visits today)
Loading...