Филип ја изневерувал Александра додека била бремена – си фатил манекенка, а пејачката кога дознала му го кажала ова

Филип Живојиновиќ наводно ја изневерувал сопругата додека таа била бремена со малиот Александар.

Како што пренесува српските медиуми, Пријовиќ дознала за неверството на својот сопруг, но му простила заради нивниот син. Таа решила аферата да ја сокрие и од својата свекрва Лепа Брена, и откако дознала дека Филип ја изневерува поминала низ пекол. Бремена седела сама во станот, додека Филип се забавувал со новата љубовничка.

Тој толку полудел по манекенката што недела дена не живеел со Александра во станот и покрај тоа што таа беше пред породување, изјави извор за српскиот „Скандал“ додавајќи дека поради девојката Филип се однесувал крајни неодговорно кон својата сопруга и мајка на неговото дете

Кога Пријовиќ дознала за девојката, му кажала на Филип дека нема никогаш да го види својот син ако не се прибере. Таа наводно преминала преку неговата афера, но не му простила потполно и се уште му е лута. А ситуацијата се смирила дури откако се преселиле во новата вила.

Инаку, Александра која на почетокот од март го роди своето прво дете, реши од јули да се врати на своите настапи. Одлуката ја донела најмногу не поради својата публика, туку затоа што имале големи трошоци со сопругот, односно голема месечна рата што ја плаќаат за новиот дом. Таа повеќе од десет месеци не настапувала, а тоа за пејачка која е на почеток од својата кариера е долг период.

Ратите за кредитот досега ги плаќал Филип, но неговиот бизнис со ресторанот, каде што и ја запознал манекенката, не може да ги покрие сите трошоци.

Наводната љубовница за Свет открила дека на Филип ќе му роди дете. Останатиот дел од приказната можете да го прочитате во српскиот Телеграф.

Facebook Comments
(Visited 4.745 times, 1 visits today)