Реклама
Новости

Фановите загрижени по веста дека Гранд ѕвезда имал сообраќајна несреќа – еве што се случило (фото)

Мирза се огласи откако неговиот бенд имаше сообраќајна несреќа и појасни дека дошло до недоразбирање...

Реклама

Медиумите објавија дека Мирза Селимовиќ, пејачот што се прослави со победата во „Ѕвездите на Гранд“, доживеа сообраќајна несреќа.

Тој по несреќата што се случи реши да се огласи на социјалните мрежи, а пораката ги загрижи неговите бројни обожаватели.

„Драги мои, заради објективни причини и сообраќајна несреќа на патот за Белград бевме приморани да го откажеме вечерашниот настап. Фала му на Бога сте сме добри, а ние наскоро се дружиме на истото место и ќе го објавиме новиот датум. Вечерва наместо нас настапуваат сјајни момци и на овој начин им се заблагодарувам што ни излегоа во пресрет во краток временски рок“, напиша Мирза на Инстаграм.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Мирза Селимовиќ

Но по ова прво огласување, тој повторно се огласи, појаснувајќи дека дошло до недоразбирање во претходната објава.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Мирза Селимовиќ

Како што појасни тој, сообраќајна несреќа доживеал неговиот бенд на патот кон Белград, а тој не бил во автомобилот.

Фото: Инстаграм/ Мирза Селимовиќ

„Сите се океј, никој не е тешко повреден, момците се добро, но заради одредени полициски протоколи биле спречени да го продолжат патот“, напиша Мирза повторно и им се заблагодари на сите.

Фото: Инстаграм/ Мирза Селимовиќ

Фото: Инстаграм/ Мирза Селимовиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button