Реклама
Наши ѕвезди

„Фала ти Боже“ – Лила испрати силна порака и доби илјадници лајкови

Со својот пример им дава мотив и инспирација на сите кои имаат сличен или ист проблем.

Реклама

Лила уште еднаш потврди на кој му благодари за сѐ што има.

Познатата водителка Лила Филиповска долги години е на врвот, односно е една од најдобрите водителки во Македонија.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Иако долго време е препознатливо ТВ лице, добро ги носи своите години и изгледа подобро од кога било.

Маркетинг

Таа е една од најнегувните и најубави жени на естрадата.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Нејзина матична куќа е Сител телевизија, каде најдолго се задржа, а публиката веќе долго време ја препознава по квизот „Сѐ или нешто“.

Квизот постои долги години, но и понатаму е една од најгледаните емисии во земјава.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Пред една година Лила јавно призна дека водител битка со рак на дојка и од битката излегла како победник.

И покрај тоа што водела тешка битка, Лила во ниту еден момент не покажа слабост.

ФОТО: Принтскрин

Таа е пример и мотив за сите кои поминуваат низ истото.

Со нејзината приказна таа влева надеж и кај другите, да не се откажуваат и да се борат до крај.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Уште при откривањето на болеста одлучила да биде позитивна и да верува дека со сигурност ќе се ослободи од неа.

Денес се труди максимално да ужива во животот, да прави работи во кои ужива и да се посвети на својот син Филип.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Никогаш не заборава да истане дека со помош на Бог го пребродила тешкиот период.

Лила сподели нови фотографии направени пред снимање на емисијата, на кои изгледа задоволно и среќно.

„Фала ти Боже

Знам зошто,знаеш зошто“, напиша таа во опис.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button