Реклама
TV

Уште се зборува за маицата на Апасиев „ЏАМ СВИТКАВТЕ“, а тој веќе изненадува со нова фотографија на Фејсбук

Реклама

Пратеникот  во Собранието и лидер на Левица, проф.д-р Димитар Апасиев, е познат по својата гласност, транспарентност и бунтовност.

Неговите појавувања се секогаш драматични, а не ретко зборува и со облеката што ја носи…

Маркетинг

И со последните случувања во Парламентот, Апасиев повторно беше центар на вниманието со своето излагање.

Облечен во црна маичка со натпис „ЏАМ СВИТКАВТЕ“ тој критички им се обрати на ВМРО-ДПМНЕ, конкретно на Мицкоски.

Маркетинг

Почитуван господине Мицковски, најнапред ми е многу мерак што наместо Ташмаруништа, денска одбравте да бидете во Скопје. Но повторно на погрешната страна,а тоа е за косоваризација на македоснкиот парламент.На вистината не и треба јавна поддршка за да биде вистина. Ние ви понудивме  македонска платформа, а вие ја одбравте тиранската – рече пред говорницата Апасиев.

Погледнете го ВИДЕОТО.

Тој  на конститутивната седница пред неколку дена рече:

„Вардар не не пере за срамот што му го нанесовте на народот, ја погазивте волјата на македонскиот народ, и во ова Собрание. Каде сте вие арслани. Ономатопејски – можеме вашата политика да ја сведеме во еден збор – „мјау“, порача Апасиев од собраниската сговорница.

Денеска османа оваа фотографина ан насловна ан неговиот профил.

Во продолжение целиот негов говор.

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button