Реклама
Наши ѕвезди

Уморна и ненаспана – Стојне се огласи на Инстаграм, погледнете како изгледа

Познатата мекедонска фолкерка откри со каков проблем се соочува.

Реклама

Стојне кажа дека со денови добро не се одморила.

29-годишната струмичанка Стојне Николова жари и пали на македонската музичка сцена.

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

Таа е една од најдобрите и најбараните македонски пејачки на фолк музика во моментов.

Маркетинг

Една е од ретките кои работат со полна пареа и имат закажано настапи со месеци однапред.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

Кога Стојне ќе запее цела публика е на нозе.

Освен со неверојатниот глас, публиката ја освоијува и со прекрасниот стас.

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

Вајаните нозе се нејзин заштитен знак.

Секогаш е ведра и насмеана и расположена за работа.

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

Освен во Македонија, Стојне е ултра популарна и во дијаспората, каде редовно оди на турнеи.

Првата песна ја снимила кога имала 16 години, а сега веќе има богата кариера зад себе.

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

Кога ќе облече нешо провокативно на себеси, целата атмосфера се вжештува.

Стојне се огласи на Инстаграм и сподели дека порди напорната работа е исклучително уморна и не стиг да се одмори.

Но, како што истакна, тоа не ја намалува нејзината енергија а работа и е многу возбудена за проектите кои ѝ следуваат.

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

ФОТО: Инстаграм / Стојне Николова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button