Реклама
CelebrityTV

Убави вести од домот на Чагатај од “Забрането Јаболко”: Турскиот заводник пресреќен, добива честитки од сите страни…

Актерот ќе стане татко...

Реклама

Турскиот актер Берк Октај стана миленик на македонската публика кога го глумеше ликот на Чагатај во серијата “Забрането јаболко”.

фото инстаграм/Берк Октај

Берк Октај е во брак со неговата колешка Јилдиз Чагри Атиксој.

Маркетинг

фото инстаграм/Берк Октај

Парот имавме можност да го гледаме заедно во серијата „Савашчи“.

фото инстаграм/Берк Октај

Хемијата меѓу нив била очигледна па тие се венчаа во септември 2022 година.

фото инстаграм/Берк Октај

Сега како што шушкаат турските медиуми, наводно парот го чека своето прво дете.

Наводно Јилдиз Чагри Атиксој е бремена во 3-тиот месец.

Во една прилика Берк Октај за својата сакана истакна:

фото инстаграм/Берк Октај

“2022 година беше прекрасна за мене. Затоа што се оженив. Јилдиз е најдоброто нешто што ми се случило во животот. Мојата желба за новата година е оваа: Посакувам малку совест и милост од луѓето. Велам не на насилството врз жените и живите суштества“посочи згодниот актер.

фото инстаграм/Берк Октај

-Ти благодарам за денот кога дојде во мојот живот, за денот кога стана мој пријател и другар, за секоја секунда што ме излекува, стана едно со мојата душа и стана мојата душа. Ти благодарам што се согласи да бидеш моја сопруга и моја засекогаш. Се надевам дека ќе го земам последниот здив до тебе мојот живот,напиша актерот во една своја објава на Инстаграм.

фото инстаграм/Берк Октај

Инаку Берк Октај е роден на 28 октомври 1982 година во Анкара, Турција.

Поврзано

Back to top button