Реклама
CelebrityTV

Убави вести од домот на Аца и Биља Јевтиќ: Синот единец ги израдува- гордите родители пресреќни!

Иван реди успеси...

Реклама

Синот Иван, Аца Илиќ и Биља Јевтиќ го добиваат како круна на десетгодишниот брак во 1999 година.

Тој е нивниот единствен наследник.

Маркетинг
фото инстаграм/Аца Илиќ

Билјана еднаш откри дека Аца и таа подеднакво учествуваат во воспитувањето и образованието на нивниот син, но дека таа е построга и го казнува Иван доколку го заслужи тоа.

Маркетинг
фото инстаграм/Аца Илиќ

Исто така, славната двојка откри дека нивниот син е музички талентиран, како неговите родители, но дека тој сè уште не размислува да ги следи нивните стапки.

фото инстаграм/Аца Илиќ

Познато е дека синот на Биља Јевтиќ и Аца Илиќ добро пее, но дека воопшто не го интересира забавната музика.

фото инстаграм/Аца Илиќ

Кога бил многу мал, донел одлука дека ќе се занимава со друга професија, за што добил и голема поддршка од неговите горди родители, а најмногу се израдувале кога по завршувањето на средното образование почнал да ги остварува своите професионални цели.

фото инстаграм/Аца Илиќ

Иван Илиќ по сопствена желба се запиша на Правниот факултет и досега добро му оди, а љубовта ја најде токму во академската клупа.

фото инстаграм/Аца Илиќ

На Инстаграм често објавува фотографии со својата девојка, а секој може да посведочи дека неговата избраничка е исклучително убава, а бидејќи и двајцата се добри ученици, Биља и Аца не можеле ништо друго освен да се согласат со оваа врска.

фото инстаграм/Аца Илиќ

Заљубениот пар е речиси секој ден заедно, наводно заедно учат, а резултатите најдобро се гледаат на положените испити.

фото инстаграм/Аца Илиќ

Иван неодамна и дозволи на пошироката јавност да го погледне неговиот индекс кој е полн со десетки.

фото инстаграм/Иван Илиќ

Гордите родители се израдуваа и на последната десетка со која Иван се пофали на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Иван Илиќ

Музичката двојка е пресреќна што за неколку години ќе има дипломиран правник а не е исклучено Иван по дипломирањето да го продолжи образованието.

фото инстаграм/Иван Илиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button