Реклама
Наши ѕвезди

Убава како БАРБИКА: Ова е ќерката на Маријана и Тоде – погледнете на кој личи

Ќерката на популарната македонска пејачка порасна во вистинска убавица.

Реклама

Маријана напиша емотивна порака по повод роденденот на својата наследничка.

Пејачката Маријана Новаческа својата музичка кариера ја започна многу одамна заедно со нејзината сестра близначка Росана.

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

Близначките својот прв настап во дует го имаат на 17-годишна возраст. Кариерата ја започаа со поп мелодии. Во текот на својата кариера постигнаа неверојатен успех. Настапи концерти имаа ширум Македонија и сите сакаа да ги слушаат сестрите како пеат во живот.

Веднаш стекнаа свои фанови. Публиката ги сакаше, а нивните хитови „Признавам“, „Едно срце имам душо“, „Стој“, „Ако не исчезнам“ се уште се вртат на нашите радио станици.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

Маријана, која дотогаш беше во брак со композиторот Тоде Новачевски, се раздели од него и заедно со нивните две деца замина во Австралија, каде целосно ја промени професијата.

Љубовта кон музиката кај неа никогаш не згасна и до ден денес знае да запее за своја душа, но и за фановите кои ја следат на социјалните мрежи.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

Доста е активна на Фејсбук каде знае да објави и фотографии од своето секојдневие.

По повод денот на мајките целото семејство се собра кај Маријана и убавата дружба ја овековечија со фотографии.

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

Маријана сподели фотографија од својата преубава ќерка Магдалена и ја искористи приликата јавно да ѝ го честита роденденот.

„Среќен роденден мое изгрејсонце, мое се!

Ти посакувам само убавини, бакнежи и прегратки од Македонија“, напиша Маријана.

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Магдалена Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Магдалена Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

ФОТО: Фејсбук / Маријана Новаческа

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button