Три хит модели на чизми кои владеат по улиците на Скопје оваа година

Овие  три трендови ги зафатија улиците на Скопје.

 

Македонките се во чекор со трендовите на најпосакуваните модели за чизми за оваа сезона.

Чизми до колено. Чизмите кои достигнуваат над колена се во мода секоја сезона затоа што ги истенчуваат нозете, а жените од Скопје претпочитаат да ги комбинираат со кратки фустани и здолништа или тесни фармерки.

Каубојки, иако со години се модерни, жените од Скопје конечно им вратија добро познатите каубојки, во моментов се попопуларни од кога и да било.

Култните Др. Мартинс- мартинки се најголемиот хит во сезоната. Покрај оригиналниот Martensic, постојат и модели на други брендови кои личат на нив, а со оглед на огромната популарност на овие култни чизми, ќе најдете слични за секој џеб.

(Visited 289 times, 1 visits today)