Реклама
BEAUTYКоса

Трик кој ќе ви заштеди пари: Коса до 3 нијанси посветла без да одите на фризер! Потребна ви е само една состојка!

Реклама

Дури и без да одите на фризер, можно е да имате совршена фризура …

 

Маркетинг

Иако салоните за коса се отворени, најдобро е да ги избегнувате некое време, а косата да ви изгледа уредно, користете го овој едноставен трик.

Ќе заштедите многу пари и резултатот ќе биде толку добар како само да го напуштивте салонот. Природата има решение за сè, вклучувајќи и разубавување на косата.Сите посакувани ефекти често можеме да ги постигнеме со храна од кујната, а во овој случај ќе ви треба само еден лимон.

Маркетинг

Техниката е едноставна:Исцедете еден лимон во чаша топла вода и добро измешајте. Можете исто така да користите 2-3 лимони ако вашата коса е подолга, но проверете дали има секогаш повеќе вода од сокот од лимон.

Измијте ја косата и пешкирот сува, а потоа нанесете ја оваа природна боја. За да дадете резултати, потребно е да поминете еден час или два по нанесувањето на сонцето, се додека косата природно не е сува.

Резултатот треба да биде посветла коса до 3 нијанси. Фризерите нагласуваат дека овој третман е поефикасен ако имате обоена коса.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button