Реклама
Кафе муабет

Трета среќа за водителот: Еве кога Огњен Амиџиќ ќе го каже судбоносното “ДА”- откриени детали за свадбата со колешката Мина

Уживаат во љубовта...

Реклама

Не е тајна дека водителот Огњен Амиџиќ е заљубен до уши во својата нова девојка, колешката Мина Наумовиќ а тоа може да се забележи и од фотографиите кои ги споделуваат на социјалните мрежи.

фото инстаграм/ Мина Наумовиќ

Неодамна водителот го прослави својот роденден а честитката од неговата сакана многумина ја сфатија како подигнување на нивната врска на повисоко ниво.

фото инстаграм/ Мина Наумовиќ

Имено Мина сподели фотографија од водителот а во описот напиша:

Маркетинг
фото инстаграм/ Мина Наумовиќ

-Ти само насмевни се, а јас ќе те сакам, ќе те следам и ќе ти го чувам грбот. Среќен роденден љубов – напиша Мина.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

Многумина го протолкуваа ова како признание дека парот наскоро се спрема за свадба.

Маркетинг
фото инстаграм/Огњен Амиџиќ

Двајцата се неразделни, а освен што работат заедно, ја користат секоја прилика да патуваат надвор од Белград за да уживаат подалеку од љубопитните очи на јавноста.

фото инстаграм/Огњен Амиџиќ

Српските медиуми сега објавија дека водителот неодамна се запознал со семејството на Мина, кое живее во Нови Сад, и во таа прилика им кажал дека планира по трет пат да се појави пред матичар.

фото инстаграм/Огњен Амиџиќ

„Пријателите на Мина одлично се сложуваат и во август ќе помине една година како се заедно. Во декември почнаа да живеат заедно и се оди во сериозна насока. Сепак, бидејќи Мина е од Нови Сад, Огњен немаше можност да се сретне со нејзиното семејство претходно, се до неодамна. Тие се воодушевени од него, најважно им е што Мина е среќна. Се уште не се договориле за официјален датум, но разговарале за поинтимна свадба па ја искористија приликата и му кажаа на семејството на Мина дека најверојатно ќе се венчаат во октомври“, открил за српски Курир извор близок до водителот.

фото инстаграм/ Мина Наумовиќ
фото инстаграм/Мина Наумовиќ
фото инстаграм/Мина Наумовиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button