Трендсетерките полудеа по оваа јакна која чини само 29 долари

Популарните „хај-стрит“ брендови секоја сезона имаат по некое парче кое ќе ги освои вниманието на трендсетерките ширум светот.

Оваа есен, кога се во прашање јакните, тоа е моделот со потписот на шведскиот див „H&M“. Во прашање е ефектна карирана јакна во стил на кошула која веќе е гооолем хит и на социјалните мрежи.

ADVERTISEMENT

Карираната јакна со потписот на модната куќа „Chloé“ која минатата година беше хит на сoцијалните мрежи оваа година доби своја доследна заменичка. И наместо 2000 долари колку што требаше да одвоите за моделот од овој дизајнерски бренд речиси идентично парче оваа година можете да најдете во продавниците на познатиот „H&M“ и тоа за само 29 долари.

Модните блогерки и инфлунсерки веќе имаат свои фотографии со ова популарно парче направено од полиестер и волна.

Покрај популарната цена, оваа кул јакна се одликува и со тренди есенски дезен кој оваа сезона е голем хит, а можете да го носите апсолутно со сите бои и одличен додаток е за вашата есенска гардероба.

Facebook Comments
(Visited 131 times, 1 visits today)
Loading...