Реклама
TV

ТРАГЕДИЈА: Познат водител исчезна во Грција! Го оставил телефонот, ѝ рекол на жена му дека ќе се прошета, но не се вратил …

Реклама

Потрагата по 67-годишниот британски ТВ водител, д-р Интензивно се гони Мајкл Мозли, кој исчезна на грчкиот остров Сими, се наведува во извештајот на Прототема.

Мајкл Мозили е британски телевизиски новинар, продуцент и водител на Би-би-си од 1985 година.

ПРИНТСКРИН ФЕЈСБУК

Во потрагата по него активно се вклучени властите, волонтери и новинари кои дојдоа во Додеканезите да известуваат за овој случај. Крајбрежната стража Сими, заедно со пет патролни чамци и сите приватни и комерцијални бродови во околината на островот, се ангажирани во потрагата по исчезнатиот водител. Помош во потрагата дава хеликоптер испратен од Атина, дронови кои пребаруваат тешко достапни места, како и полициски кучиња трагачи.

Маркетинг

Истрагата е фокусирана на Педи, карпеста област, каде хеликоптер за цивилна одбрана го бара теренот за какви било траги од исчезнатиот водител. Градоначалникот на Сими, Лефтерис Папакалодукас, истакна дека овој случај е полн со прашања како што се: зошто водителот ја напуштил плажата сам, без мобилен телефон и без неговата сопруга да го придружува? Зошто наместо одмор избра тешко патување, особено со неповолни временски услови?

ПРИНТСКРИН ЈУТЈУБ

Водителот го започнал своето патување, откако ја напуштил плажата сам на која бил со сопругата, наводно за да оди на прошетка, од Агиос Николос, но наместо вообичаените рути до Аја Марина, се упати кон Гиалос, скршнувајќи од вообичаениот пат.  Според процените, водителот ја напуштил плажата Агиос Николас, се упатил кон Гиалос, но трагите му се изгубиле некаде по пат.

Маркетинг

На снимката се гледа како тој оди покрај пристаништето во селото Педи, по што се верува дека се упатил кон планината каде што исчезнал. Сопругата на исчезнатиот новинар Бејли Мозли изрази благодарност до жителите на Сими, грчките власти и британскиот конзулат кои неуморно работат на пронаоѓање на нејзиниот сопруг.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button