Реклама
Наши ѕвезди

Тој ја фотографирал македонската пејачка додека се породувала – за малку ќе се онесвестил

Популарниот македонски фотограф ја фоографирал македонската пејачка за време на породувањето.

Реклама

Мартин проговори за уникатното искуство кое го имал во кариерата.

Македонската пејачка и текстописец со албанска националност, Туна Сејдиу е огромна ѕвезда на албанската сцена.

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

Со пеење започнала да се занимава уште како многу мала, но нејзината професионална кариера започнала во 2002 година со учеството во тогаш најпопуларното музичко шоу „М2 потрага по ѕвезда“.

Маркетинг

Таа беше една од победниците на аудицијата, каде настапи со песната „Најди ден, најди ноќ, најди време“.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

Туна денес снима песни исклучиво за албанскиот пазар, но и понатаму е популарна кај нас.

Важи за голем професионалец, а нејзините видео записи изгледаат светски.

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

Мајка е на два сина, Тиан и Зен, а може да се пофали со витка линија каква поакува секоја девојка.

Познатиот македонски фотограф Мартин Трајановски ја фотографирал Туна за време на породувањето со второто дете, бидејќи пејачката сакала тој момент да биде овековечен со фотографија.

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

Мартин зборуваше за ова необично искуство пред камерите на естрадниот магазин „Бекстејџ“.

„До ден денес не сум имал поуникатно искуство од тоа. Имаше една сестра која беше задолжено исклучиво само за мене. Таа беше задолжена за јас да не паднам во несвест. Каде и да се движев во алата, девојката цело време беше со мене“, рече Мартин.

Фотографиите пејачката ги сподели и на Инстаграм:

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

ФОТО: Инстаграм / Туна Сејдиу

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button