Реклама
TV

Тој е нејзината најголема љубов – ова е најважниот маж во животот на Сузана Турунџиева

Сузана Турунџиева откри кој е љубовта на нејзиниот живот.

Реклама

Македонската водителка со една фотографија ја разнежни публиката.

Сузе е една од најубавите и најзгодни жени на нашата естрада, и долги години е дел од македонската јавна сцена.

ж

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

Не е некој кој сакал популарност да стекнува врз база на својот приватен живот, иако јавноста е делумно запознаена со она што ѝ се случувало.

Маркетинг

Неколку години беше во брак со пливачот Александар Маленко, со кој ја има ќерката Лора.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

Таа беше во брак и со сопственикот на еден познат скопски ресторан, Марјан, кој за жал пред неколку години пoчинa.

Плод на нивната љубов е ќерката Матеа.

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

По оваа тpaгeдиja, Сузе никогаш повторно јавно не проговори за својот емотивн живот и секоја година на годишнината од cмp-ттa му оддава почит и јавно на Марјан.

Освен во улогата на мајка, пред 5 години Сузе се оствари и во улогата на баба.

Нејзината ќерка Лора на свет го донесе малиот Јаков кој стана центар на внимание во целото семејство.

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

По повод неговиот роденден, Сузе се огласи на социјалните мрежи и сподели негова фотографија, а во опис напиша:

„Љубовта на мојот живот, денес полни 5 годинки. Нека нема ден без насмевки, радост и среќа!“

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

ФОТО: Инстаграм / Сузана Турунџиева

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button