ТОЈ ГО ОСВОИ СРЦЕТО НА ЦЕЦА РАЖЊАТОВИЌ – пејачката ужива со осум години помладото момче

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ (46) како што пишуваат српските медиуми, веќе некое време е во емотивна љубовна врска со Богдан Срејовиќ 938) од Белград.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Кога е во прашање Цеца, станува збор за вест која е вистинска екслузива, посебно кога се знае дека ретко открива детали за нејзиниот љубовен живот.

Според зборовите од блиски извори до парот, запознавањето се случило на роденден на пријателка на Цеца, а по неколку недели дружења, започнале романтична љубовна врска.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– На роденденската вечера во еден луксузен рестора се случила вистинска средамеѓу Цеца И Богдан, а потоа и преку заеднички пријател се виделе неколку пати, каде и се родиле симпатиите.

Во самиот почеток сакале да биде далеку од очите на јавноста и се движеле во најтесниот круг меѓу пријателите.

ФОТО: Принтскрин

Меѓутоа, од Нова година почнале и заедно да излегуваат во јавноста, а пред тоа овој пар е виден на Јахорина каде во друштво уживале во зимската идила… Нормално, дека заминувањето на Цеца на Јахорина не поминало не забележително, а со тоа и ни мистериозниот маж од кого не се одвојувала, открива извор кој до детаљ е запознаен во љубовната врска на Ражњатовиќ.

ФОТО: Принтскрин

Инаку, Богдан е долги години во угостителството и е многу успешен во својата работа. Од неговото емотивно минато , секако треба да се напомене дека зад севе има брак, разведен е скоро пет години, а неговата ќерка Искра му е се на светот, и на неговиот Инстаграм профил можеме да видиме голем број на заеднички фотографии.

ФОТО: Богдан Срејовиќ / Инстаграм

По овој повод српските новинари веднаш ја исконтактираа Цеца, еве што одговорила таа за новото момче:

– Не сакам да коментирам за својот приватен живото, Догледање, кратко изјавила Цеца.

 

ФОТО: Богдан Срејовиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Богдан Срејовиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Богдан Срејовиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Богдан Срејовиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Богдан Срејовиќ / Инстаграм
(Visited 1.115 times, 1 visits today)