Реклама
Наши ѕвезди

Тој Албанец, а таа Македонка: Докажаа дека љубовта победува сѐ – еве како славеа Бајрам

Убавата Македонка откри детали за својата љубов.

Реклама

Александра проговори за својот сакан и тешкотиите низ кои поминале.

Александра Шијакоска долги години е дел од македонската Инстаграм сцена.

ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

Таа е една од првите девојки кои започнаа да се занимаваат со инфлуенсерство во земјава.

Маркетинг

Пред две години на Александра ѝ беше дијагностициран тумор на мозокот, а за својата битка со оваа тешка болест говореше и јавно.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

Александра успеа да ја извојува оваа битка со победа и по неколку направени успешни операции таа потврди дека сѐ е во најдобар ред.

Најголема поддршка во целиот процес беше нејзиното семејство, но најмногу нејзиниот партнер Едмонд Весели.

ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

Александра и Едмонд беа 12 години во врска, а минатата година го кажаа судбоносното „да“.

Семејството годинава ќе се зголеми за уште еден член.

Александра и Едмонд го очекуваат своето прво дете.

ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

Тие двајца се доказ дека љубовта победува сѐ и дека националноста и верата не се пресудни во една врска.

Александра раскажа детали за нивната врска и откри дека на почетокот не биле прифатени како пар:

„Кога бевме помлади не бевме прифатени од никој освен од пријателите. На сите им докажавме дека нашата љубов е посилна од било која предрасуда, било која разлика меѓу нас двајц. Славиме и Велигден и Бајрам и многу сме среќни што го правиме сето тоа со семејството. Широкото срце прифаќа сѐ. Тој што има големо срце има простор да почитува и една вера и друга. Човек треба да бидеш пред сѐ“, раскажа таа во Јутјуб емисијата Југо.

Еве како таа и Едмонд го прославија музиманскиот празник Бајрам годинава:

ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

ФОТО: Инстаграм / Александра Шијакоска

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button