Торта од осум ката и бремена невеста во раскошна венчаница – Гоца БОЖИНОВСКА го ожени синот, Цеца НЕ дојде на свадбата!

Синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан, вчера застана на лудиот камен со својата избраничка Бојана Родиќ.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Парот пред година и пол го доби синот Зоран, а невестата судбоносното да го кажа бремена и тоа повторно со машко дете.

Свадбата запна во куќата на Шијан, каде младоженецот ги пречека гостите, а по нив и трубачите.

Тој цело време им лепеше пари на музичарите, посебно кога ја засвиреа песната „Денес мајко го жениш својот син“.

Капијата од вилата каде што живеат младенците беа украсени со бели балони и бели ружи.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Потоа веселбата продолжи во родниот Тител на невестата, каде Мирко со својата тајфа пристигна по неа.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Тој цело време се веселеше, па го симна јаболкото од покривот на куќата, како што налага обичајот.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Тој носеше елегантен смокинг, додека младата блескаше во раскошна венчаница која го криеше нејзиниот труднички стомак.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Тие и двајцата играа во дворот од куќата, а меѓу највеселите гости беше и Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Вељко и Мирко се пријатели цел живот, а сега се и рода откако се оженија со две родени сестри со кои имаат деца.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Потоа гостите се упатија кон црквата, а по пат се случи мала незгода со автомобилот на Вељко и неговата сопруга.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Имено, тие слета во еден ендек додека се движеше свадбената колона со автомобили, но за среќа, сé добро се заврши.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Никој не беше повреден, а колоната продолжи, додека Аудито на Вељко не беше премногу оштетено.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Потоа следуваше венчавката во црквата, каде невестата заблеска со златната круна на главата.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Тие го кажаа судбоносното „да“ во истата црква во која синот на Гоца Божиновска беше крстен како бебе.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

По ова новопечениот брачен пар ги воодушеви сите кога се појави во фијакер со бели коњи.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Повеќе детали од свадбата погледнете во продолжение:

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Инаку, Цеца не можеше да дојде на свадбата бидејќи имаше настап во Словенија, па се врати во раните утрински часови.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
(Visited 2.755 times, 1 visits today)