Реклама
Новости

Топалко стана дедо, очите му се полни со солзи – прва фотографија и од бебето кое доби преубаво име

Прва фотографија од болницата ги разнежни сите

Реклама

Ќерката на познатиот фолк пејачка Милан Топаловиќ Топалко, Хелена Топаловиќ, беше примена во болница откако и пукна воденикот.

Таа набргу се породи, а среќните вести ги соопшти нејзиниот татко Топалко, кој со солзи на очите се огласи и соопшти дека станал дедо.

„Дедо!!!“ напиша тој на Инстаграм, а на фотографијата се гледа дека плаче од среќа откако ја слушна среќната вест.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Топалко

Хелена неколку часа пред болницата се фотографираше и преку социјалните мрежи извести дека ѝ пукнал воденикот.

„Пукна воденикот, јас сум одлично, го смирував сопругот и сега можам да се опуштам“, напиша Хелена.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Таа потоа се огласи и од породилиштето, и објави неколку фотографии, и се пофали дека се остварила во улога на родител.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Потоа следуваше и слика од нејзината ќерка на која и го дадоа името Доминика, но и од нејзините родители и партнерот.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

„Добредојде, мило наша девојче. Конечно во нашите прегратки. Најсреќни сме на светот. Доминика“, напиша Хелена.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Инаку, името Доминика е од латинско потекло (лат „доминус“ – господар, господин), а познато е по светиот Доминик, основачот на доминиканскиот ред од 13 век. Ова името денес често се користи за децата што се родени во недела. Зборот „Доминус“ се употребува уште во древниот Рим и се користеше за господар или сопственик на робовите.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Во подоцнежните времиња Римокатоличката црква го користи зборот Доминус како назив за Бог.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Потсетуваме, Хелена Топаловиќ, ќерката на пејачот Милан Топаловиќ Топалко, и нејзиниот сопруг Драган Алексиќ во тајност се свршија во септември 2021 година, а сега се остварија во улога на родители на нивната прва ќерка.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Сопругот на Хелена, Драган Алексиќ, како што пишуваше „24 седум“, е богат бизнисмен, кој во Дубаи поседува зграда од 20 катови.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Тој својата сопруга постојано ја изненадува со скапоцени подароци, а се труди заедно што почесто да престојуваат на егзотични дестинации. Пред бракот со Хелена, Драган беше во брак со поранешната водителка на српската телевизија „Хепи“, Јелена Димитријевиќ, со која има дете.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button