Реклама
Наши ѕвезди

Ти си моето сонце и месечина: Алачки славеше роденден на внуката (фото)

Реклама

Адријана Алачки, го прослави роденденот на не внука Јана.

 

Маркетинг

Внуката на Алачки, наполни 5 години.Јана е ќерка на Грациела,којае во брак со Игор Димовски.

„На сонцето сонце, на блесокот оган, на ѕвездата месечина, душата како свемирот… Среќна да е… Среќе роденден Јана“, напиша Алачки на својот Фејсбук профил.

Маркетинг

За свадбата на Грациела и Игор се пишуваше многу.  Големата свадба имаше над 300 гости, а посебен шмек и дадоа групата „Академци“ и Драган Мијалковски. Од познатите личности на веселбата биле Ирена Спировска, Ристо Краповски и Сузе Туринџиева.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button