Наши ѕвезди

Тијана без шминка, но какво и е ова „чудо“ на лицето? МНОГУМИНА ИЗНЕНАДЕНИ, еве што се случува

Тијана и во петтата деценија изгледа како манекенка и има неверојатно мазно лице, а сега реши да открие како го постигнува тоа и во што се крие нејзината тајна

Тијана ги изненади своите следбеници на Инстаграм

Познатата пејачка Тијана Дапчевиќ реши да открие која е нејзината тајна да изгледа негувано и свежо.

Тијана веќе долги години е на сцената и ги следи трендовите и иновативните решенија кога се козметиката и третманите за убавина во прашање, и тоа не само затоа што се занимава со професија за која изгледот е важен, туку и затоа што ваквите третмани и причинуваат необчно задоволство и ужива во нив.

Впрочем во тоа можевме да се увериме и неодамна кога пејачката на Инстаграм објави неколку снимки од еден салон.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Тијана на овој начин ни ја откри тајната како си го негува лицето и кој е виновен што пејачката изгледа минимум 10 години помладо.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Во прашање е еден познат козметички салон кој Тијана го посетува веќе со години, барем еднаш месечно, и од кого пејачката е презадоволна.

Таа неодамна се снимаше токму во овој салон и на Инстаграм на својата објава ги спомена сето она што го правела на лицето.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Потоа следуваше масажа на лицето и деколтето, а за крај масажа со ледени кугли кои го смирија црвенилото по првиот третман.

Инаку, Тијана ова лето го помина со „засукани ракави“, настапувајќи низ некои од најпознатите клубови во регионот.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Но она што е најинтересно за нашата публика е тоа што пејачката наскоро ќе има свој настап и во Скопје, и тоа по долги години.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Имено, пејачката на својот профил на Инстаграм најави луда журка во нејзиното „Скопјенце“, која ќе се одржи на 5 октомври во „Јавна соба, а оваа вест ги воодушеви нејзините фанови од Македонија.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Еве што вели Тијана за овој свој настап:

„Јас последен пат концерт во Скопје имав во 2008 или 2009 во сега веќе „покојна“ Универзална сала, единствената концертна сала во Скопје. Срце ме боли што се уште ништо не се случува со тоа место, со таа зграда. Од тогаш, за жал, немам настапено во Скопје. Не ги бројам приватните журки, голем настап не сум имала од тогаш. Чудно е чувството после толку време да се настапува дома. Имам малку трема . Инаку сум позната како тремаџика. Сигурна сум дека ќе биде добро!“ изјави Тијана во нејзиното најново интервју за Гламур магазин.

Целото интервју прочитајте го тука >>

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Маркетинг

Поврзано

Back to top button