Тие сакаа да имаат бебе, но потоа докторот им ја кажа тажната вистина 10 години подоцна, доживеаа шок

– Со години се обидувавме да добиеме бебе. Конечно, отидовме на лекар на преглед, каде докторката лично ме извести дека мојата сопруга е стерилна и дека нема шанси некогаш да забремени – рече нејзиниот сопруг, додавајќи:

 

– Во тоа време бевме во брак 7 години и знаев дека ќе ја скрши, па затоа побарав од докторот да не и кажува ништо и решив да и кажам дека е до мене, дека сум стерилен.

ADVERTISEMENT

Никогаш нема да ги заборавам тој плач и тага.

– После неколку месеци, и понудив да посвоиме бебе, на кое таа одговори негативно, велејќи дека не сака други деца да одгледуваа.

Само 5 месеци подоцна, таа ми рече дека сака да се разведе од мене и дека сака да стане мајка со некој кој би можел да и помогне.

Плачев одвнатре, но не иl кажав ништо. Денес, околу 10 години после тоа, јас сум среќен татко на три деца, додека таа ме остави.

Таа често ми праќа пораки дека јас сум виновникот за нејзината несреќа, страдање и болка. Не се чувствувам на тој начин, иако ми е жал, затоа што она што го чувствував за неа никогаш не може да се избрише, но јас бев подготвена да се жртвувам за неа и таа беше виновна за себе “, завршува овој благороден човек.

Facebook Comments
(Visited 263 times, 2 visits today)
Loading...