Реклама
TV

Телото на исчезнатиот водител пронајдено во пештера во Грција?

Реклама

При потрагата по познатиот британски водител и доктор Мајкл Мозли, кој исчезна во Грција, пронајдено е тело. Телото е пронајдено во пештера на островот Сими, соопшти полицијата. Грчките медиуми пишуваат дека се работи за тело на лекар.

Според нив, пештерата во која е пронајдено телото се наоѓа на десетина метри од плажата. Телото, наводно, првично било идентификувано по облеката. Иако телото било блиску до плажата, потрагата, според официјалните лица, траела долго бидејќи се наоѓала покрај оградата која го блокирала погледот.

Докторот наводно околу 13 часот и 30 минути излегол на прошетка од плажата Свети Никола, но не се вратил во сместувањето.

Маркетинг
ПРИНТСКРИН ЈУТЈУБ

Мозли беше еден од водителите на „Верувај ми, јас сум доктор“ што се емитува на Би-би-си. Тој е познат и по појавувањето на различни телевизиски емисии и водењето на  поткаст за здравје.

Во петокот, ќерката на градоначалникот Мика Папакалодука изјави за новинската агенција PA дека „многу“ островјани се приклучиле на потрагата и со свои чамци се обидуваат да го пронајдат британскиот државјанин.

Маркетинг

Таа рече:

„Тоа е мал остров, луѓето зборуваат. Ние сме всушност добри луѓе овде. Сите го бараат. Тоа е толку мал остров што некој би се изгубил. Нам ни е толку чудно. Сите се загрижени и го бараат. „Една жена пријавила дека го видела Мозли, познат по тоа што ја популаризирал диетата 5:2 и се појавила на The One Show и This Morning, во областа Педи во средата.

ПРИНТСКРИН ФЕЈСБУК

Д-р Мозли е одговорен и за зголемената популарност на диетата за слабеење 5:2, која вклучува постење два дена во неделата. Неодамна беше водител на две серии за Канал четири. Неговите емисии освоија награди, а Британската медиумска асоцијација го прогласи за медицински новинар на годината.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button