Тања Савиќ провоцира – Пејачката реши да се опушти во када и оттаму испрати моќна порака до жените!

Жешка и недолива!

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

Фолк пејачката Тања Савиќ ги изнади своите фанови со објавата на социјалните мрежи.

Таа се фотографираше во провокативно издание. Се соблече во костум за капење, па позираше гола во када, додека во преден план се нејзините облини.

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

– Понекогаш се осамувам, не дека не сакам луѓе, но понекогаш се одмарам од туѓи лаги, навела таа во опис под фотографијата.

Фотката која крена голема прашина, а фановите и порачаа дека никогаш не изгледала подобро.

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

Зад Тања има многу тежок период таа веќе подолго време водеше борба за старателството над децата со поранешниот сопруг Душан.

Дојде крај на агонијата низ која поминуваше Тања Савиќ поради нејзиниот сопруг Душан. Имено, тој во април, претходната година ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење. Отогаш пејачката ги нема видено своите наследници.

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

Пејачката го судеше сопругот, а во текот на вчерашниот ден изненади со објава на „Инстаграм“ поради која многумина помислија дека конечно ќе и бидат вратени децата.

Моите две најголеми љубови. Максим и Ѓорѓе. Залудни беа сите овие 335 дена без вас. Иако бев многу осамена, некако, со вашата смеа која (и покрај физичкото одвојување од вас) не ми згасна во умот.

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

Вашиот глас ми даде надеж. Гласот на моите ангели. Само ние знаеме колку е волшебна таа љубов меѓу нас. Нешто што не може да се опише со зборови. Но, со поглед и насмевка може.

Оние моменти кога разбираме и кога не зборуваме немаат цена. Додека цело време се држиме за раце од дома до училиште … Додека лежиме заедно навечер и се смееме на моите смешни измислени бајки . Сето тоа беше прекинато некое време. Животот не е бајка … , напиша таа на Инстаграм со слика на нејзините синови.

Да се ​​биде мајка е Божјиот повик да се биде борец и учител. Кога ќе станеш учител од ученик, тоа е победа. Победа над себе си. Вие сте мои херои. Ми дадовте сила да издржам.

Мојата радост и моето срце треперат за нашите немирни и разиграни идни денови. Нашите молитви да бидеме заедно конечно беа слушнати! Мама ве сака , напиша Тања и се заблагодари за поддршката:

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

-Ви благодарам што секогаш бевте таму кога треба. Јас сум најсреќната мајка!”, напиша Тања на Инстаграм.

Пејачката се огласи за пинк.рс и истакна дека го добила старателството над децата и дека ќе оди во Австралија по нив.

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

-Вистина е дека ги добив децата. Многу сум среќна“, изјави Тања, па откри дали децата се кај неа или не.

-Не, јас ќе одам по нив во Австралија. По судска потстапка е пресудено дека децата ми припаѓаат мене и јас сега ќе одам по нив Австралија и да ги доведам во Србија“, изјави пејачката.

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

ФОТО: Тања Савиќ / Инстаграм

 

(Visited 6.365 times, 1 visits today)