Реклама
Коса

Татјана повеќе не изгледа исто – НИКОГАШ ПОЗГОДНА, за нејзината шик фризура зборува цела естрада

Познатата фолк-пејачка во ова издание изгледа минимум 10 години помладо

Реклама

Фолк-пејачката Татјана Лазаревска покрај своите песни позната е како дама на која заштитен знак и е кратката шик фризура.

Татјана Лазаревска веќе со години важи за една од најпознатите фолк-пејачки, а покрај својата музика таа им е интересна на обожавателите и заради тоа што често експериментира со својата коса.

Таа често ги менува и нијансите, па така пред извесен период ги изненади сите кога еден период беше црвенокоса.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Впрочем тоа се случи и сега, само што Татјана овој пат бојадиса само неколку прамени во розова нијанса.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Кратката коса е нејзин заштитен знак, така што ретко сме имале прилика да ја видиме со подолга коса.

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Но овој пат со оваа нијанса пејачката изгледа минимум десет години помладо, па следуваа само пофални зборови на сметка на нејзиниот изглед. Впрочем како и под останатите нејзини објави на Инстаграм со кои што пејачката комуницира со своите фанови.

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Имено, откако таа заедно со сопругот Новица и нивните деца се преселија во Австралија, со фановите речиси секојдневно споделува моменти како од настапите, така и од нејзиниот живот.

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

А како Татјана изгледа сега, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Фото: Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button