Татјана и Новица решија да заминат од Македонија и купија куќа во АВСТРАЛИЈА – еве како сега и двајцата уживаат за сите пари

Македонската двојка која со години е на музичката сцена покажа колку пораснал нивниот син.

Иако се отселија од Македонија, Татјана Лазаревска и нејзиниот сопруг, Новица Василевски се активни на социјалните мрежи, па често знаат да покажат по некој детаљ од нивниот секојдневен живот, па така и овојпат.

Новица и Татјана славеа именден на нивниот постар син, па по тој повод гордата мајка објави фотографија на која се гледа дека Петар е убаво и веќе големо момче, односно повисоко од Татјана речиси за цела глава.

– Среќно и вечно име на нашата прва радост“, напиша Татјана до сликата на која таа и Новица се со синот Петар.

Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска

Тие двајцата имаат изјавено дека од Македонија си заминале затоа што во Австралија заработката е поголема, а настапите секако им биле во дијаспората.

Сепак иако се во Австралија тие често имаат настапи, некакви настани или свадби на кои печат, а од истите често споделуваат видеа на социјалните мрежи.

Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска

Како што можеме да видиме од видеата што ги објавуваат нашите иселеници на социјалните мрежи, во оваа прекуокеанска земја можат да се организираат журки и прослави, децата слободно да се играат на игралиштата, можат да се прават и свадби, а семејствата веќе некое време слободно можат да уживаат во сонцето и плажите.

Тоа впрочем можеме да го видиме и од објавите што деновиве ги сподели и нашата позната фолк пејачка Татјана Лазаревска на социјалните мрежи.

Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска

Двајцата пееја на роденденска забава, а Татјана имаше и настап на „балканска забава“.

Татјана често објавува лајф видеа како настапува, а дел од нив се многу интересни, а меѓу нив беше и видео на кое таа и Новица пееја македонски песни, оро се виеше, невестата и сватовите беа многу весели. Но, она што падна во очи се згодните деверуши во сини фустани.

Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска

Лазаревска во неколку интервјуа изјави дека секоја можна прилика ја користи да се врати во татковината и дека можеби затоа не е премногу носталгична.

Сепак, призна дека од другата страна на светот премногу ѝ недостигаат нејзините најблиски.

Пред извесно време во нивниот дом имаше голема причина за славење. Имено, Татјана го прослави 50 роденден, па по тој повод организираше и мала прослава.

Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска

Роденденот и 18-годишнината од бракот беа причина Татјана и Новица да се опуштат и да слават.

Сепак, годишнината ја прославија скромно, дома во пижами.

Тие двајца се доказ дека партнер од истата професија може да биде предност, а не мана.

Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
Фото: Фејсбук/ Татјана Лазаревска
(Visited 1.320 times, 1 visits today)