Реклама
Наши ѕвезди

Тамара Тодевска во гламурозно издание на „Златна Бубамара“ – еве кој ѝ правеше друштво до крај

Тие ѝ се најголема поддршка и останаа со неа до крај.

Реклама

Тамара во гламурозна тоалета се појави на манифестацијата.

Тамара Тодевска е една од најдобрите пејачки кај нас, чиј вокал ретко кој може да го надмине.

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

Доказ за нејзиниот квалитет се успесите кои ги реди од година во година.

Маркетинг

Нејзините песни сите до една се хитови и ги знаат од најмлади до најстари.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

Нејзиниот приватен живот пак, секогаш е интересен за публиката.

Неколку години беше во брак со некогашниот кошаркар Александар Димитровски – Мачка.

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

Плод на нивната љубов се ќерката Хана и синот Дарен.

Дека и понатаму верува во љубовта доказ е нејзината сегашна врска.

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

Тамара неодамна обелоден дека е во врска со архитектот Лука Радовиќ.

За него вели дека е нејзина сродна душа.

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

Лука ѝ е поддршка во сѐ што прави и многу ѐ помага.

На снимањето на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“, оваа година, Тамара се појави во придружба на Лука, но и на нејзините две деца, Хана и Дарен.

Таа сподели нивни фотографии на Инстаграм и откри кој издржал до крај на снимањето, а кој заспал.

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

ФОТО: Инстаграм / Тамара Тодевска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button