Реклама
Вирално

Тажна слика: Најголемиот аеродроми во светот се претвори во легло на заразата Ковид-19

Реклама

На аеродромот во Токио.

 

Маркетинг

Јапонците за оние кои не можат да преноќат во хотел, а се заглавени на аеродромот им овозможија алтернативно преноќувалиште.

Секој патник кој ќе слета на аеродромот „Нарита“ во Токио мора да се тестира од опасниот вирус, а додека тие се во исчекување можат и да спијат на самиот аеродром во кутии.

Маркетинг

 

Чекалната на аеродромот овие денови е претворена во огромна соба за спиење со кутии кои се на прописно растојание раздвоени.Овие кутии се привремено сместување за сите оние кои немаат можност да одат во еден од хотелите пренаменети за карантин.

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button