Реклама
Наши ѕвезди

Тажна вест: Почина таткото на нашиот познат пејач – се збогуваше од него со зборови што кинат душа

Пејачот јавно се збогуваше од својот татко кој почина

Реклама

Пејачот Марјан Коцев скршен од тага и болка ја извести јавноста преку социјалните мрежи дека починал неговиот татко.

Познатиот македонски фолк-пејач Маријан Коцев се огласи на социјалните мрежи и сподели тажна вест.

Имено, почина таткото на пејачот, па тој на својот профил на социјалните мрежи со емотивни зборови се збогуваше од него.

Маркетинг

Марјан неговата емотивна порака ја сподели заедно со црно-бела фотографија на која што е и неговата покојна мајка.

Маркетинг
Фејсбук/ Марјан Коцев

„Сега пак сте заедно, а нас многу ни фалите! Фала ви за се“, напиша Коцев под фотографијата од неговите родители.

Фејсбук/ Марјан Коцев

Изјави со зборови на сочувство под овој тажен „пост“ од пријателите и фановите на Марјан не престануваат да се редат.

Фејсбук/ Марјан Коцев

Потсетуваме, Марјан скоро 15 години е во брак со Билјана, а круна на нивната љубов се нивните две деца, Дуња и Данило.

Фејсбук/ Марјан Коцев

Пејачот има и брат, Коки Коцев, кој исто така е познат музичар, на кој исто така семејството му беше најголема поддршка.

Фејсбук/ Марјан Коцев

Мајката на Марјан

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button