TV

Тажната животна приказна на злобната Јасемин од „Ќерките на Фазилет“ – во ова издание нема да ја препознаете!

Еве како изгледа познатата Турчинка во приватниот живот

Реклама
Реклама

Познатата турска актерка Хазал Торезан нашата публика ја памти по улогата на Асли во серијата „Љубов и пари“ како и по лошата и завидливата црвенокоса Јасемин од „Ќерките на Фазилет“.

Хазал е родена на 20 јули 1985 година во Анкара, каде и ќе заврши факултет за глума, но и за јазик, историја и географија.

Таа на малите екрани дебатираше во 2008 година, а најголем успех ќе постигне со ликот Јасемин во серијата „Ќерките на Фазилет“.

Маркетинг

Таа тогаш ќе привлече внимание со својот злобен и суров лик, иако во приватниот живот е со потполно спротивен карактер.

Маркетинг

Впрочем тоа може да се заклучи и од она што и се случи на актерката, а за кое пишуваа турските медиуми.

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Наводно по смртта на нејзиниот татко лажен банкар успеал да ја измами за 100.000 лири тврдејќи дека нејзиниот покоен татко останал должен за осигурување. Хазал по состанокот со измамникот отишла во банка и подигнала пари по што ги уплатила на сметката што и била дадена.

По некое време, актерката сфатила дека е измамена и поднела кривична пријава во обвинителството против измамникот.

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Како што самата изјави во една пригода, Хазал својот татко го изгубила во 2013 година. Тој имал карцином на белите дробови, а по само две години, односно во 2015, актерката го изгубила и својот брат.

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Овие години биле посебно тешки за актерката на која семејството отсекогаш било нејзиното безбедно пристаниште.

Таа во 2016 ќе ја добие улогата на Јасемин и по оваа улога таа ќе стане една од најбараните актерки во Турција.

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Но за разлика од нејзината долга црвена коса со која што беше препознатлива во серијата, таа денес има кратка руса фризура, која мораме да признаеме одлично и стои.

Турчинката денес изгледа подобро од кога било досега, а за тоа зборуваат и коментарите што постојано ги добива на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Имено, таа денес под секоја фотографија на оваа социјална мрежа добива комплименти дека никогаш не изгледала подобро.

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Како Хазал изгледаше во серијата, но и како изгледа денес, погледнете од галеријата во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

Фото: Инстаграм/ Хазал Торезан

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button