Таа фантазираше за неа повеќе од четири години, а од 2004 година, повеќе ништо не им пречеше на патот на нивната љубов

Елен Деџенерис (61) и Порша де Роси (46) се заедно уште од 2004 година.

Елен Деџенерис порано немаше ништо, а денес има сè. 61-годишната комичарка и водител Елен Деџенерис на 20 години ја загуби својата тогашна девојка во трагична сообраќајна несреќа. Во тоа време, комичарката живеела во Њу Орлеанс и едвај можела да врзе крај со крај. Тогаш таа живееше со својата девојка во изнајмен стан, и бидејќи веќе не можеше да си го дозволи, мораше да се исели иако беше во гоелма тага по својата сакана.

Таа во една зграда пронајде подрумот кој наместо кревет имал само душек кој исто така бил полн со болви, а токму таму имала идеја дека може да ја претвори тагата во стенд-шоу и со тоа полесно да ги издржи тешките денови. Во 1986 година, таа се појави во „The Tonight Show“ во тоа време, чиј домаќин беше комичарот Нyони Карсон.

ADVERTISEMENT

Денес нејзиното богатство се проценува на вртоглави 360 милиони долари, а нејзиното шоу „Елен Деџенерис“ е едно од најгледаните и најпопуларните. Но, во екот на голема слава, Елен повторно падна на дното и изгуби сè кога призна дека е лезбејка во едно големо интервју со познатиот магазин „Тајм“, со насловната на „Јап, јас сум геј“. Елен тогаш гостуваше во шоуто уште попознато Опра Винфри , а реакциите на многумина беа многу негативни. И Елен и Опра добија закани и беа нарекувани со навредливи имиња, но ова беше само почеток.

Со признанието, Елен практично ја уништи кариерата на сите полиња не само што е комичар и презентер, туку и актерка и писателка, но таа  повторно се врати посилна од кога и да било.

Со деловна среќа, таа  повтроно влезе во врска со со актерката Порша де Роси , убавата русокоса позната по улогата во серијалот „Али Мекбејл“ . Девојките се дружеле од 2004 година, но се запознале 4 години порано. Тогаш меѓу нив имаше непосредна искра, но Елен во тоа време беше во врска. Сепак, презентерката подоцна призна дека со години размислувала за Порша, откако ја запознала, бидејќи никогаш не чувствувала таква енергија со никого.

Во 2008 година, откако во Калифорнија беше дозволен брак со ист пол, Елен и Порша застанаа пред олтарот, а Порша го презила нејзиното презимето. Двојката никогаш не се вклучила во никакви скандали, а тие живеат со неколку кучиња и мачки во нивната вила.

Сепак, во последниве денови се чини дека тие доживуваат брачна криза, но Порша даде краток коментар. „Елен и јас се обидуваме да ги игнорираме гласините, колку и да бидат неверојатни“, рече таа во интервјуто.

Facebook Comments
(Visited 1.247 times, 1 visits today)
Loading...